Jumping

O sportovním programu JUMPING

 

Jumping® je originální program v oblasti fitness průmyslu. Léty prověřený fitness program na patentovaných trampolínách je určen pro všechny generace tak, aby vytvářel zábavnou formou fyzickou a duševní rovnováhu.

Dynamické cvičení na patentovaných trampolínách s řidítky doprovází motivující hudba a lekce vedou odborně vyškolení instruktoři. Základní myšlenka cvičení, které není jen nahodilým poskakováním na trampolíně, ale vysoce koordinovým a propracovaným systémem, nadchla řadu provozovatelů fitness center nejen v české republice.

Jumping® je ideálním sportem pro formování postavy a skrývá mnoho unikátních výhod. Ze zdravotního hlediska blahodárně působí prakticky na všechny systémy lidského těla a tak se řadí mezi velmi účinné formy pohybových aktivit.

Základní myšlenkou komplexního programu který v současnosti nabízí více než 250 autorizovaných Jumping® center v 8 zemích světa, bylo vytvořit účinný a zábavný model efektivního cvičení pro širokou veřejnost.

Nejedná se tedy o nahodilé poskakovaní, ale o vy­soce koordinované, jasně cílené cviky. Významná část cvičení je zaměřena na balanční prvky, které zvyšují odolnost vestibulárního aparátu a posilují všedním po­hybům utajené svalové segmenty.

Cvičení Jumping® nabízejí pouze autorizovaná centra s označením Jumping®, kde lekce mohou vést pouze certifikovaní lektoři s licencí Jumping®. Pro cvičení lze využívat pouze patentované trampolíny s „řidítky“ dodávanými výhradně společností JSTB International s.r.o., aby byly splněny náročné požadavky na bezpečnost a vysokou kvalitu materiálů.  

Podstatou pozitivního dopadu cvičení Jumping®, jsou různě náročné kombinace rychlých a pomalých poskoků, dynamických sprintů, balančních i silových prvků a strečinku. Jednotlivé cviky i jejich souslednost jsou pečlive připravené, mají svůj vlastní význam a řád. Tyto kombinace cviků se na pružném vypletu trampolíny stávají nejen zábavnou, ale i velmi účinnou formou posilování fyzické a psychické odolnosti.

Cvičení Jumping® pozitivně ovlivňuje Vaše zdraví

Jumping 1Jumping® pro dokonalou detoxikaci

Cvičení jako takové pomáhá s celkovou detoxikací a zlepšuje náš metabolismus. Pravidelné aerobní cvičení je vhodným nástrojem k udržení optimálního prostředí v našem těle. Cvičení však zároveň zvyšuje produkci toxinů v těle a tak musí být doprovázeno pravidelným doplňováním tekutin, antioxidantů, vitamínů a minerálů.

Jedinečné působení na lymfatický systém

Lymfatický systém je v podstatě metabolická popelnice těla. Zbavuje nás toxinů, mrtvých buněk, dusíkatých odpadů, tuků, virů, infekcí, bakterií, těžkých kovů a dalších nežádoucích látek. Skákáním na trampolíně přímo podporujete plynulost pohybu lymfatické tekutiny, která odvádí tyto potencionální jedy. Lymfatický systém tvoří miliony jednosměrných ventilů, které umožňují lymfatické tekutině odtok. Celý systém začíná malými kapilárami v kůži, pokračuje většími sběrnými míznicemi a mízními kmeny a nakonec ústí do žilního systému. Téměř cokoliv, čím můžete stimulovat pohyb lymfatické tekutiny uvnitř lymfatických cév je prospěšné.

Specifické cvičení zahrnující rytmické poskakování, způsobuje současné otevírání i zavírání jednosměrných ventilů a tím se zvyšuje lymfatický tok až 25 krát. "Skákání" na trampolínách ovlivňuje každý orgán a je v přímém vztahu s účinností lymfatického a imunitního systému.. Za předpokladu, že lymfatický systém funguje správně, odstraňuje toxiny ze všech tkání těla prostřednictvím dostatečného toku lymfatické tekutiny.

Podobně jako kardiovaskulární systém je i lymfatický systém připojen ke každému orgánu v těle, ale jeho funkce je zcela odlišná.. Lymfatický systém není připojen k srdci, proto se musí opírat o nějakou jinou činnost, která vytvoří nezbytný "pohon", aby došlo k účinné cirkulaci.

Lidé, kteří pravidelně cvičí Jumping® brzy zjistí, že jsou schopni pracovat déle, lépe spí a cítí se uvolněněji. Účinky nejsou jen psychologické, protože při cvičení musíme překonávat gravitaci a proto se jedná o jedno z nejvíce prospěšných aerobních cvičení.

 

Jumping® má podobný účinek na Vaše tělo, jako skákání přes švihadlo, ale z vyloučením všech negativních dopadů na pohybový aparát.

Zklidňující účinek na nervový systém je prokazatelný již po první hodině

  JumpVýsledky pravidelného cvičení jsou ve zvýšené odolnosti vůči fyzickému a emočnímu stresu. Celkové posílení dává výborné předpoklady k   vyhnutí se psychosomatickým onemocněním a depresi.

Endorfiny a Jumping®

Endorfin je druh neurotransmiterů uvolňovaný v mozku. Endorfiny rozšiřují v těle pocit pohody a hrají důležitou úlohu i v některých tělesných funkcích, například v regulaci teploty. Mají také modulační funkce centrální (spánek, nálada, analgezie) a periferní (endokrinní regulace). Je obsažen v mnoha potravinách, jako třeba v čokoládě, ale například i v určitých drogách. Zkušenosti uživatelů jasně potvrzují, že cvičení Jumping® podporuje tvorbu endorfinů. Díky kombinaci zábavného cvičení, motivující hudby a specifických pohybů, zažijete doslova příval prospěšných hormonů.

Textový materiál je od zakladatele programu Jumping.

 

 

@ Bc. Marek Vít,  marekvit@gmail.com