O nás

Když Rada Města Březová schválila zřízení Spinning centra ve stávajících prostorách fitness a město podepsalo licenční smlouvu se společností MAD DOGG ATHLETICS INC. a zakoupilo rotopedy Spinner, mohla parta nadšenců zahájit v červnu 2009 činnost.

Pro zajištění programu Spinning jsme měli k dispozici 4 certifikované instruktory J.G.S.I. a hned od počátku jsme dbali na kvalitativní úroveň vedení hodinových lekcí. Vždy nás potěší, když klienti kladně hodnotí naše Spinning lekce ve srovnání s tím, na jaká byli zvyklí. Po letech provozu k nám dojíždí zájemci o Spinning ze Sokolova, Chodova , Rychnova, Kynšperka, Rotavy a Karlových Varů. Největší část cvičenců je samozřejmě místních a u každého cvičení je zdravé jádro lidí, které se zúčastňuje hodin pravidelně. V současnosné době vedou Spinning lekce instruktoři J.G.S.I. STAR 1, Pavel , Kateřina a Barbora.

instruktoři

Po úspěšném provozu Spinning centra jsme splnili podmínky na provozování programu Jumping a Město Březová podepsalo licenční smlouvu s majitelem panem Mgr.Tomášem Buriankem. I program Jumping si získal mezi cvičenci velkou oblibu a to díky kvalitnímu vedením certifikovaných instruktorek Lenky a Ireny. Po odchodu obou instruktorek z fitness nemáme v současné době instruktora a budeme se snažit tento kvalitní program opět provozovat.

Po dchodu cvičitele fitness Bc. Jana Kašpara z důvodu změny zaměstnání, svojí činnost s úspěchem záhájila cvičení Kruhový trénink nová posila Josefine Oračková, která byla pro fitness velkým přínosem, ale koncem ledna rovněž ukončila působní v našem fitku. Nahradila ji velice zkušená a kvalifikovaná trenérka fitness Martina Lopatková Komersová. v současné době připravujem novou posilu na cvičení FitBox, která po získání oprávnění zahájí novou sezonu od září 2022.

 

Instruktoři fitcentra prezentovali svojí činnost na akci Den zdraví Březová v Multifunkčním centru , kde  představili ukázkové lekce SPINNING, DANCE Arobic, Pilates a  každý si mohl cvičení vyzkoušet, nebo se účastnit  Jumping párty na 30 trampolínách pod vedením zakladatele programu Tomáše Buriánka. V průběhu celého sportovního dne jsme zajistili přednášky o zdravé výživě s renomovanými lektorkami a ochutnávku byliných čajů SERAFÍN. Závěr patřil populární ZUMBA párty. V prosinci roku 2018 se zúčastnil šesti člený tým Březováci Spinning maratonu 24 hodin v Brně, kde skvěle reprezentoval spinning centrum a město Březová.

Co se nám podařiloSetkání instruktorů se starostou

Splnili jsme si cíl vyškolit pro spinning nové instruktory s certifikaci J.G.S.I. a naše nové posily jsou Barbora Sauková a Kateřina Horová, které splnily podmínky v online testu s MDA California, USA a staly se členy velké "Spinning rodiny". Rovněž jsme doplnili zařízení fitness o  dva repasované spinnery  NXT a  doplnili na spinnery originál computery Spinning. V současné době máme 11 spinnerů. Na sále č.2 pokračovala  instruktorka Olga Panzerová v taneční a pohybové výuce pro děti od 4-7 roků. Opět jsme zahájili cvičení FitBox pod vedením instruktorky Nikol Strnadové. S příchodem instruktorky Martiny Lopatkové Komersové byla  rozšířena činnost o Funkční trénink. Změny také nastaly ve zkvalitnění prostorů fitness po stavebních úpravách a máme novou prostornou šatnu pro muže se sprchovým koutem. Díky Městu Březová byla v chodbě postavena stěna, která odděluje fitness jako samostatný celek.

Cíle pro rok 2022?

Od nového roku bycho chlěli nadále více využít sálu číslo 2, pro taneční výchovu dětí program FitBox a pokračovat ve cvičení Funkční trénink.  Od nové sezony se budeme snažit připravit  instruktora pro Jumping a obnovit cvičení na trampolínách.I přes výpadek ve cvičení z důvodu pandemie jsme v souladu s vládním opatřením zahájili činnost  spinning a budeme pokračovat  v činnosti.

Samozřejmě, že nic z toho co děláme by nebylo možné bez pomoci města v materiální a technické vybavenosti, za což samozřejmě děkujeme.

Poděkování za práci instruktorů se nám dostává každý rok na setkání aktivních občanů se starostou města panem Miroslavem Boudou. (viz foto ze setkání)

 

@ Bc. Marek Vít,  marekvit@gmail.com